On-line seminář

ChatGPT a jiné myslící stroje ve vzdělávání

Je umělá inteligence pro školy výzvou nebo hrozbou?

Buďte krok před svými žáky a studenty!

Jan Kršňák

Za žáky píší domácí práce umělé inteligence (AI). Za učitele dělají přípravu na hodiny a sledují učební pokroky studentů. Veškerá školní administrativa je automatizovaná. Taková je představa zavádění AI do vzdělávacího systému. Jedná se o vzdálenou, anebo blízkou budoucnost?

Co se na webináři dozvíte?

ChatGPT je strojový generátor textů, je první AI, kterou široce zaregistrovala veřejnost, ale vůbec není první AI.

  • Co se mění, pokud nyní stroje umí číst a psát stejně dobře jako člověk?
  • Co nám přináší poznání, že člověk už není jediným, kdo má dar řeči a myšlení?
  • Jaké výzvy přináší setkání lidského a nelidského rozumu, a co to znamená pro roli pedagoga?

On-line semináře - vzdělávejte se kdekoliv

On-line seminář neboli webinář je způsob vzdělávání přes internet vedený lektorem v reálném čase. Zúčastnit se ho můžete kdekoliv. Stačí Vám k tomu jen počítač s internetem a sluchátka. Během školení můžete lektorovi položit dotaz prostřednictvím chatu či mikrofonu. On-line semináře probíhají v aplikaci Cisco Webex, You Tube nebo MS Teams. Odkaz pro přihlášení do virtuální místnosti Vám zašleme nejpozději den před konáním semináře na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.

Lektor

Jan Kršňák

se zabývá vlivem digitalizace společnosti na lidský život. Je zakladatelem projektu Digiděti, v jehož rámci lektoruje besedy pro rodiče, pedagogy, žáky, studenty a další, kteří mají zájem zorientovat se v problematice pronikání digitálních technologií do jejich každodennosti. Věnuje se též intuitivní pedagogice a inovativnímu vzdělávání. Je autorem…

Více informací a další semináře lektora

Termíny a místo konání

29.3.2023

13:00 - 15:00

On-line

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.
ChatGPT Umělá inteligence Open AI LLM

Průběh a technické požadavky podrobněji popisujeme na našich stránkách.

O tématu školení

Jak ChatGPT funguje?

Dali jsme mu toto zadání "Napiš text o využití chatGPT ve školách, jeho výhodách a nevýhodách" a zde je jeho odpověď:

ChatGPT je moderní technologie v oblasti umělé inteligence, která může být velmi užitečná ve školství. Jeho schopnosti zahrnují odpovídání na dotazy, generování textů a dokonce i chatování s uživateli. Zde jsou některé z výhod a nevýhod využití ChatGPT ve školách:

Výhody:

  1. Personalizované vzdělávání: ChatGPT může být použit pro personalizaci vzdělávacích zkušeností pro každého studenta. Může se učit z předchozích odpovědí a interakcí s konkrétním studentem a poskytnout mu tak individuální přístup k učení.

  2. Snadná dostupnost: ChatGPT může být snadno dostupný a k dispozici 24/7, což znamená, že studenti mohou získat odpovědi na své otázky, kdykoli potřebují.

  3. Ušetření času: ChatGPT může ušetřit čas vyučujícím, kteří by jinak museli individuálně odpovídat na dotazy studentů. Tímto způsobem mohou mít učitelé více času na vysvětlení složitějších koncepcí a upevnění učiva.

Nevýhody:

  1. Riziko chyb: ChatGPT může být náchylný k chybám, zejména pokud jsou mu poskytnuty nesprávné informace nebo pokud uživatelé zadávají nesprávné dotazy.

  2. Omezená interakce: ChatGPT může být omezen v interakci s lidmi a některé otázky nebo problémy mohou být mimo jeho schopnosti.

  3. Omezení kontroly: Pokud není pečlivě kontrolován, ChatGPT může reprodukovat chybné informace a to může mít vliv na vzdělávání studentů.

Využití ChatGPT ve školách může přinést řadu výhod, ale také některá rizika. Je důležité zajistit pečlivou kontrolu a řízení kvality ChatGPT, aby byl jeho potenciál plně využit a přinesl prospěch studentům.

Poznali byste, zda podobný text psala umělá inteligence, nebo je to výtvor studenta?