Seminář

Corporate Compliance - novinky a aktuální trendy

se zaměřením na prevenci trestní odpovědnosti právnických osob

JUDr. Pavel Koukal

Cílem semináře je seznámit účastníky s novinkami a aktuálními vývojovými trendy v jednotlivých oblastech zájmu korporátní Compliance a poradit, jak zohledňovat a prosazovat tyto aktuální změny v praxi.

Seminář určen pro:

členy orgánů a vrcholového managementu obchodních korporací, pracovníky odpovědné za oblasti Corporate Governance&Risk & Compliance, podnikové právníky a vedoucí finančních a personálních úseků (CFO, HR). 

Obsah semináře:

  1. Úvod do problematiky korporátní Compliance – pojem a hlavní oblasti zájmu, širší souvislosti a praktické cíle korporátní Compliance.
  2. Nové právní požadavky na podnikání v ČR z hlediska korporátní Compliance – celkový přehled vývojových trendů a změn právní úpravy.
  3. Přelomové změny v trestní odpovědnosti právnických osob a jejich odpovědnosti za správní delikty/ přestupky – z pohledu korporátní Compliance.  
  4. Jak se připravit na splnění požadavků vyplývajících z tzv. obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) – z hlediska interní organizace a opatření Compliance.
  5. Možnosti využití standardizace a certifikace Compliance management systémů (CMS) – na příkladu ISO 19600. 
  6. Hlavní nástroje a opatření při prosazování aktuálních změn v korporátní Compliance – vnitřní předpisy, interní vzdělávání zaměstnanců/ Compliance training, vnitřní kontrola a odpovědnost, formy externí kontroly a auditu.

Důležité:

Z důvodu nařízení Vlády ČR v souvislosti s epidemii covid -19 je maximální kapacita semináře omezena na 9 osob.

Lektor

JUDr. Pavel Koukal

Advokát/ Associate Partner

je advokátem kanceláře Rödl & Partner, ve které působí jako vedoucí právního týmu a odborné skupiny pro Compliance a korporátní odpovědnost. Dlouhodobě se specializuje na oblast soutěžního, správního a korporátního práva a souvisejících otázek řízení a správy obchodních korporací (Corporate Governance), vnitřních…

Více informací a další semináře lektora

Termíny a místo konání

7.10.2020

9:00 - 13:30

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

4 490,- Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

O tématu školení

Na tomto školení se seznámíte s tématy jako:

Corporate Compliance, vrcholový management školení, Compliance management systémy, Compliance training školení atp.