Konference

Daňová kontrola transferových cen

Mgr. Jakub Charbulák, Ing. Michal Jelínek, Ph.D., Ing. David Hubal, Mgr. Ing. Miroslav Šperka, LL.M, Ing. Tomáš Janoušek

Správci daně se stále častěji zaměřují na daňovou kontrolu transferových (převodních) cen nejen u nadnárodních skupin podniků, ale také u tuzemských spojených osob. Předmětem zájmů finančních úřadů nejsou pouze ceny, za které mezi sebou spojené osoby obchodují, ale také podmínky vobchodních transakcích a kontrola skutečného plnění vrámci vnitroskupinových transakcí.

11.10.2018

9:00 - 16:30

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

Správci daně se stále častěji zaměřují na daňovou kontrolu transferových (převodních) cen nejen u nadnárodních skupin podniků, ale také u tuzemských spojených osob. Předmětem zájmů finančních úřadů nejsou pouze ceny, za které mezi sebou spojené osoby obchodují, ale také podmínky v obchodních transakcích a kontrola skutečného plnění v rámci vnitroskupinových transakcí. Cílem konference je přiblížit účastníkům průběh typické daňové kontroly zaměřené na transferové ceny z pohledu daňové správy, daňových poradců i samotných společností, které jsou do transakcí se spojenými osobami dlouhodobě zapojeny.

Konference je určená:

pro jednatele, finanční ředitele, zaměstnance finančních oddělení.

Cíl konference:

je přiblížit účastníkům průběh typické daňové kontroly zaměřené na transferové ceny z pohledu daňové správy, daňových poradců i samotných společností, které jsou do transakcí se spojenými osobami dlouhodobě zapojeny.

Obsah a časový harmonogram:

Finanční úřady se v rámci daňových kontrol stále častěji zaměřují na nastavení převodních cen. Poslední průzkum ukázal, že převodní ceny jsou pro poplatníky působící ve skupině podniků nejrizikovější daňovou oblastí.

Účastníci konference, kteří nesou odpovědnost za převodní ceny ve své firmě, získají návod, jak s minimálními náklady efektivně nastavit transakce se spřízněnými společnostmi a průběžně dokumentovat tyto transakce, aby se minimalizovala související daňová rizika. Naučí se, jak připravit dokumentační balíček k převodním cenám a jak se připravit na případnou daňovou kontrolu.

8:30 - 9:00      Registrace účastníků

9:00 - 10:30    1. blokDaňová kontrola z pohledu správce daně – Mgr. Jakub Charbulák

10:30 - 10:45  Coffee break

10:45 - 12:15   2. blok  Typický průběh daňové kontroly – Ing. Michal Jelínek, Ph.D.

12:15 - 13:00  Oběd

13:00 - 14:15   3. blok – Jak se připravit na daňovou kontrolu – Ing. David Hubal

14:15 - 14:30  Coffee break

14:30 - 15:15  4. blok – Obchodně a trestně právní dopady – Mgr. Ing. Miroslav Šperka, LL.M

15:15 - 16:00  5. blok – Transferové ceny na Slovensku –  Ing. Tomáš Janoušek

16:00 – 16:30 Shrnutí konference, závěrečná diskuze, dotazy 

Lektoři

Mgr. Jakub Charbulák

Ředitel Odboru mezinárodního zdaňování, Specializovaný finanční úřad

Od roku 2013 pracuje na Specializovaném finančním úřadu, kde se specializuje na oblasti mezinárodního zdaňování, převodních cen a mezinárodní spolupráce v rámci přímých daní. Má mnohaletou praxi z provádění daňových řízení zaměřených převážně na mezinárodní kontext daní z příjmů a…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Michal Jelínek, Ph.D.

Partner V4 Tax

Transferovým cenám se věnuje od roku 2006, přičemž během své kariéry působil ve společnostech Ernst & Young a BDO. Pravidelně publikuje v odborném tisku a vyjadřuje se k aktuálním otázkám v oblasti mezinárodního zdanění. Pět let vyučoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a připravoval vzdělávací kurz na transferové ceny pro české…

Více informací a další semináře lektora

Ing. David Hubal

Specialista na daňový proces, UNTAX s.r.o.

David Hubal se specializuje zastoupení klientů ve sporech daňových subjektů s Finanční správou ČR a to jak před správními orgány, tak v řízeních před správními soudy. Tématům konfliktů daňových subjektů se státní správou se věnuje i v přednáškové činnosti a v příspěvcích na odborných konferencích.

Více informací a další semináře lektora

Mgr. Ing. Miroslav Šperka, LL.M

Partner V4 Legal s.r.o., advokátní kancelář

Je vedoucím partnerem skupiny advokátních kanceláří V4 Legal, které působí v České Republice, na Slovensku, Polsku a Maďarsku. Miroslav se specializuje na obchodní právo, podnikové kombinace a daňové právo.

Více informací a další semináře lektora

Ing. Tomáš Janoušek

Tax Manager ve spoločnosti V4 Tax, s.r.o.

Je daňovým poradcom a členom Slovenskej komory daňových poradcov. Pôsobí v spoločnosti V4 Tax, s.r.o., ako daňový manažér, pričom sa venuje transferovému oceňovaniu (transferová dokumentácia vrátane stratégie, a to v súlade s legislatívou a smernicou OECD o transferovom oceňovaní), medzinárodnému zdaňovaniu…

Více informací a další semináře lektora

!ERR No images found in //image.dashofer.cz/fotogalerie/sktrc/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.

Termín a místo konání

11.10.2018

9:00 - 16:30

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.