Konference

Daňová kontrola transferových cen

Překvapte správce daně perfektně nastavenými převodními cenami - nyní s 10% last minute slevou!

Ing. Ludmila Klimešová, MBA, Ing. Michal Jelínek, Ph.D., Ing. Markéta Szotkowská, Ing. David Hubal

Správci daně se stále častěji zaměřují na daňovou kontrolu transferových (převodních) cen nejen u nadnárodních skupin podniků, ale také u tuzemských spojených osob. Předmětem zájmů finančních úřadů nejsou pouze ceny, za které mezi sebou spojené osoby obchodují, ale také podmínky v obchodních transakcích a kontrola skutečného plnění v rámci vnitroskupinových transakcí. Cílem konference je přiblížit účastníkům průběh typické daňové kontroly zaměřené na transferové ceny z pohledu daňové správy, daňových poradců i samotných společností, které jsou do transakcí se spojenými osobami dlouhodobě zapojeny.

16.6.2022

9:00 - 17:00

On-line

Tento termín již nelze objednat. Jakmile vypíšeme nový, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

4 491,- Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

Finanční úřady se v rámci daňových kontrol stále častěji zaměřují na nastavení převodních cen. Poslední průzkum ukázal, že převodní ceny jsou pro poplatníky působící ve skupině podniků nejrizikovější daňovou oblastí.

Účastníci konference, kteří nesou odpovědnost za převodní ceny ve své firmě, získají návod, jak s minimálními náklady efektivně nastavit transakce se spřízněnými společnostmi a průběžně dokumentovat tyto transakce, aby se minimalizovala související daňová rizika. Naučí se, jak připravit dokumentační balíček k převodním cenám a jak se připravit na případnou daňovou kontrolu.

Obsah a časový harmonogram:

8:30 - 9:00      Registrace účastníků

9:00 - 10:30    1. blokDaňová kontrola z pohledu správce daně
                       Ing. Bc. Ludmila Klimešová, MBA

10:30 - 10:45  Coffee break

10:45 - 12:15   2. blok  Typický průběh daňové kontroly transferových cen – Ing. Michal Jelínek, Ph.D.

12:15 - 13:00  Oběd

13:00 - 14:30  3. blok – Jak správně nastavit a zdokumentovat transferové ceny – Ing. Markéta Szotkowská

14:30 - 14:45  Coffee break

14:45 - 16:15  4. blok – Jak se připravit na daňovou kontrolu – Ing. David Hubal

16:15 - 17:00  Shrnutí konference, závěrečná diskuze, dotazy 

Lektoři

Ing. Ludmila Klimešová, MBA

Ludmila Klimešová se jako významná odbornice věnuje daňové problematice ve strukturách Finanční správy České republiky více než 15 let. Od roku 2012 působí na Specializovaném finančním úřadě v Praze, který je úřadem pro správu daně vybraných podniků. Spolupracuje jako lektorka s Ústavem práva a právní vědy, o.p.s., kde garantuje modul profesního…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Michal Jelínek, Ph.D.

Partner V4 Group

Michal Jelínek se věnuje převodním cenám od roku 2006, když působil v mezinárodní poradenské společnosti Ernst & Young. Od roku 2012, kdy ukončil doktorské studium financí na Vysoké škole ekonomické v Praze, působí jako vedoucí partner v poradenské skupině V4 Group zodpovědný za oblast zdanění a účetnictví. Pravidelně publikuje v…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Markéta Szotkowská

Vystudovala ekonomickou fakultu na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě se zaměřením na účetnictví a daně. Již během studií absolvovala řadu stáží na účetních odděleních ve výrobních společnostech. Od roku 2014 krátce působila ve Finanční správě, kdy nastoupila na Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. V roce 2015 se začala věnovat…

Více informací a další semináře lektora

Ing. David Hubal

Specialista na daňový proces, UNTAX s.r.o.

David Hubal se specializuje zastoupení klientů ve sporech daňových subjektů s Finanční správou ČR a to jak před správními orgány, tak v řízeních před správními soudy. Tématům konfliktů daňových subjektů se státní správou se věnuje i v přednáškové činnosti a v příspěvcích na odborných konferencích.

Více informací a další semináře lektora

!ERR No images found in //image.dashofer.cz/fotogalerie/sktrc/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.

Termín a místo konání

16.6.2022

9:00 - 17:00

On-line

Tento termín již nelze objednat. Jakmile vypíšeme nový, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.