Seminář

Dotační příležitost pro podnikatele - jak získat finance a jak o ně nepřijít

Bc. et Bc. Ondřej Homola, Ing. Tomáš Musil

Jste podnikatel a chcete zažádat o dotaci, ale nevíte jak žádost připravit? Přihlaste se na náš seminář a dozvíte se o této problematice více.

Seminář bude zaměřen primárně na podnikatelský sektor. Budou vybrány takové programy, které se přímo vztahují k rozvoji podnikatelské činnosti, při čemž se budeme věnovat především konkrétním a praktickým poznatkům: Na konkrétních příkladech z praxe vysvětlíme specifika podávání projektů, účastníky seznámíme s celým dotačním cyklem (podání, realizace a ukončení projektu) a zdůrazníme důležité výzvy.

Zaměříme se na představení nových výzev pro podnikatele – OPPIK, dále na programy z oblasti vzdělávání a rozvoje zaměstnanců.

Dále budou  probrány nejčastější chyby při podávání projektů realizaci výběrových řízení a jejich předcházení. Účastníci se dozví, jak funguje systém výběrových řízení na příkladu OPPIK nebo na dalších konkrétních příkladech z realizace projektů a představíme administrativní část realizace projektu (včetně monitoringu a případných kontrol ze strany poskytovatele dotace).

Lektoři sami jsou podnikateli, mají proto pochopení pro specifika a potřeby soukromého sektoru.

Seminář je určen pro:

malé, střední a velké podniky

Obsah semináře:

a)    dopolední blok (9:00 - 12:00) Jak získat finance

  • představení programů zaměřených na podnikatele
  • přehled aktuálně platných a nejbližších výzev
  • programy na investice do strojů, lidí, nemovitostí, inovací, výzkumu a vývoje
  • představení programů z oblasti vzdělávání a rozvoje zaměstnanců
  • představení dotačního cyklu (podání žádosti, realizace a ukončení projektu; konkrétní tipy při psaní úspěšných projektových žádostí)

b)    odpolední blok (13:00 - 17:00) Jak o finance nepřijít

  • problematika výběrových řízení,
  • nejčastější chyby při podávání a realizaci projektů.
  • problematika podávání žádostí o platbu, monitoringu
  • kontrola na místě - jak se chovat při kontrole
  • diskuse

Styl výkladu: kratší celky, ve výkladu se plynule střídají 2 hlavní lektoři, prostor pro dotazy během celého semináře, neformální rozhovory o pauzách, velký důraz na praxi

Lektor

Bc. et Bc. Ondřej Homola

se dotacím věnuje od roku 2005, tedy od začátku dotací Evropské unie v České republice. Během několikaletého působení v agentuře CzechInvest se podílel na tvorbě dotačních programů, kontrolách na místě, vyhodnocování projektových žádostí a podobně. Od roku 2008 působí v této oblasti jako poradce a od té doby realizoval více než 100 úspěšných…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Tomáš Musil

Ing. Tomáš Musil se v oblasti managementu dotací z EU pohybuje již od roku 2006. Působí jako lektor, je autorem desítek úspěšných projektových žádostí a supervizorem více než 100 projektových žádostí (a to v rámci OP PI, OP PIK, OP RLZ, LZZ,OP Z). Je také hodnotitelem bakalářských a diplomových prací na soukromých i veřejných VŠ.

Více informací a další semináře lektora

Termíny a místo konání

28.11.2019

9:00 - 17:00

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Sleva až 20 % pro více účastníků na jedné přihlášce. Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

O tématu školení

Na tomto školení se setkáte s pojmy jako:

Dotační příležitosti, dotace, dotace pro podnikatele, dotační cyklus, podávání projektů, realizace výběrových řízení, investice a dotace, podnikání a dotace, dotace seminář, dotace školení, seminář Praha, vzdělávací kurz, školení Praha.