Seminář

Digitalizace HR dokumentů

Blíží se v pracovním právu digitální revoluce?

Mgr. Daniel Vejsada

Je v dnešní době možné uzavírat pracovněprávní dokumenty v elektronické podobě a přiblížit se v oblasti HR k paperless office? V rámci tohoto semináře při hledání odpovědi na tuto otázku probereme nejen obecnou právní úpravu elektronických dokumentů a elektronických podpisů, ale zejména specifika pracovněprávních předpisů, z nich vyplývajících rizik a omezení. Probereme, co je nutné při zavádění elektronizace vzít do úvahy a čeho se vyvarovat. Podíváme se také na chystanou novelu zákoníku práce a na to, jaký vliv bude mít na možnost digitalizace HR dokumentů.

Obsah semináře:

1. Obecná právní úprava elektronických dokumentů

  Povíme si, co je elektronický dokument a zda a za jakých podmínek je rovnocenný s dokumentem v papírové podobě.

  2. Jak na elektronické podpisy

  Dále probereme podepisování elektronických dokumentů, vysvětlíme si, jaké jsou druhy elektronických podpisů a elektronických pečetí a projdeme možnosti jejich použití v rámci pracovněprávních vztahů.

  3. Elektronizace pracovněprávních dokumentů dnes

  Následně se podíváme na to, které dokumenty lze s přihlédnutím k praktické personální praxi již dnes mít v elektronické podobě, kde naopak ještě raději vyčkat a jaká rizika nám hrozí při zavádění elektronizace.

  4. Pohled do budoucna

  V závěru se podíváme na připravovanou novelu zákoníku práce a chystané změny v oblasti (nejen) elektronického doručování. Řekneme si, jaké možnosti se tím otevřou zaměstnavatelům v oblasti digitalizace.

  Seminář je určen:

  zejména personalistům, ale také vedoucím zaměstnancům a jiným osobám, které se zabývají vedením lidských zdrojů.

  Lektor

  Mgr. Daniel Vejsada

  Daniel Vejsada je advokátem PRK Partners, kde působí již od roku 2012, a ve své advokátní praxi se dlouhodobě zaměřuje na oblast pracovního práva. Ve své praxi se Daniel zaměřuje zejména na zastupování klientů v soudních řízeních v pracovněprávní oblasti. Pravidelně asistuje klientům také při ukončování pracovních poměrů zaměstnanců a přípravě…

  Více informací a další semináře lektora

  Termíny a místo konání

  23.5.2023

  9:00 - 13:00

  Praha

  Adresa bude upřesněna

  Přihlásit Připomenout

  3 990,- Kč

  23.5.2023

  9:00 - 13:00

  On-line

  Cisco Webex

  Přihlásit Připomenout

  3 990,- Kč

  Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.