Seminář

Elektronizace pracovněprávní agendy

Digitalizace pracovněprávních dokumentů

Mgr. Daniel Vejsada

Je v dnešní době možné uzavírat pracovněprávní dokumenty v elektronické podobě a přiblížit se v oblasti HR k paperless office? V rámci tohoto semináře při hledání odpovědi na tuto otázku probereme nejen obecnou právní úpravu elektronických dokumentů a elektronických podpisů, ale zejména specifika pracovněprávních předpisů, z nich vyplývajících rizik a omezení. Probereme, co je nutné při zavádění elektronizace vzít do úvahy a čeho se vyvarovat.

Seminář je určen:

Seminář je určen zejména personalistům, ale také vedoucím zaměstnancům a jiným osobám, které se zabývají vedením lidských zdrojů.

Co Vám seminář přinese:

Je v dnešní době možné uzavírat pracovněprávní dokumenty v elektronické podobě a přiblížit se v oblasti HR k paperless office? V rámci tohoto semináře při hledání odpovědi na tuto otázku probereme nejen obecnou právní úpravu elektronických dokumentů a elektronických podpisů, ale zejména specifika pracovněprávních předpisů, z nich vyplývajících rizika a omezení. Probereme, co je nutné při zavádění elektronizace vzít do úvahy a čeho se vyvarovat.

Obsah semináře:

1. Obecná právní úprava elektronických dokumentů

  Povíme si, co je elektronický dokument a zda a za jakých podmínek je rovnocenný s dokumentem v listinné podobě.

  2. Jak na elektronické podpisy

  Dále probereme podepisování elektronických dokumentů, vysvětlíme si, jaké jsou druhy elektronických podpisů a elektronických pečetí a projdeme možnosti jejich použití v rámci pracovněprávních vztahů.

  3. Elektronizace pracovněprávních dokumentů

  Následně se podíváme na to, které dokumenty lze s přihlédnutím k praktické personální praxi již dnes mít v elektronické podobě, kde naopak ještě raději vyčkat a jaká rizika nám hrozí při zavádění elektronizace.

  4. Diskuse

  Na Vaše otázky se budu snažit odpovědět již v průběhu semináře, ale samozřejmě si můžete dotazy nechat i až na závěr.

  Časový harmonogram semináře:

  8.30 - 9.00 - prezence účastníků

  9.00 - 11.00 - přednáška (1. část)

  11.00 - 11.15 - přestávka s občerstvením

  11.15 - 13.00 - přednáška (2. část + diskuze)

  Lektor

  Mgr. Daniel Vejsada

  Získal titul Mgr. na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 2012 a ve stejném roce také nastoupil do pražské kanceláře PRK Partners s.r.o., kde působí v současné době jako advokát v pracovněprávním oddělení. Dříve působil také jako funkcionář odborové organizace a jako zástupce v evropské radě zaměstnanců, kde se zaměřoval na praktické…

  Více informací a další semináře lektora

  Termíny a místo konání

  29.7.2020

  9:00 - 13:00

  Praha

  Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

  3990

  Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.