On-line video akademie

Excel 2013 - Kontingenční tabulky

Kontingenční tabulky patří mezi mocné nástroje Excelu 2013. Chcete své okolí ohromit tím, jak dokážete analyzovat data, hledat statistické souvislosti nebo připravovat pravidelné reporty? Díky praktickému videokurzu zvládnete tento užitečný nástroj během několika desítek minut.

ihned dostupné

on-line

1490  bez DPH 21 %

Excel - Kontingenční tabulky - 1. část

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:27:44

V první části videokurzu Vám Pavel Durčák ukáže, jak se kontingenční tabulky vytvářejí. Seznámíte se s jednotlivými prvky, použijete různé agregační funkce a naučíte se údaje v kontingenčních tabulkách řadit a filtrovat.

Materiály ke stažení

Excel - Kontingenční tabulky - 2. část

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:29:18

Ve druhé části videokurzu se dovíte, jakými způsoby lze v kontingenční tabulce filtrovat nebo seskupovat údaje. Přizpůsobíte kontingenční tabulku vizuálně a vytvoříte kontingenční graf. Nakonec Vám Pavel Durčák ukáže užitečné tipy pro tisk kontingenční tabulky.

Materiály ke stažení

Excel - Kontingenční tabulky - 3. část

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:29:12

Ve třetí části videokurzu poznáte různé způsoby aktualizace údajů v kontingenční tabulce včetně aktualizace pomocí makra. Dovíte se, jak užitečné mohou být počítaná pole a položky. Nakonec Vám Pavel Durčák ukáže, jak vytvářet kontingenční tabulky z externích zdrojů, např. relační databáze.

Materiály ke stažení

Excel - Kontingenční tabulky - Ukázky z praxe

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:32:19

V doplňkové lekci projdete s Pavlem Durčákem tři komplexní příklady, na nichž aplikujete znalosti nabyté v předchozích částech.

Materiály ke stažení

Excel - Kontingenční tabulky - Závěrečná zkouška

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:00:11

Nyní Vás čeká závěrečná zkouška - kvíz o 15 otázkách. Právě jedna odpověď je vždy správná. Časový limit zkoušky je 15 minut.

Lektor

Ing. Pavel Durčák

Lektor firemních a rekvalifikačních kurzů na volné noze. Zaměřuje se na pokročilé funkce kancelářského balíku Microsoft Office a sadu programů CorelDRAW Graphics Suite. Na Ostravské univerzitě vystudoval obor Informační technologie ve vzdělávání. Dává si za cíl předávat informace o výpočetní technice srozumitelnou formou a s maximálním zaměřením na…

Více informací a další semináře lektora

Na této stránce si můžete přehrát pouze ukázku videa. Přístup k celému videu si můžete zakoupit po vyplnění objednávky.

Proč zvolit tuto formu studia?

  • ušetříte náklady i čas – nemusíte nikam cestovat a platíte cenu, která je ve srovnání s prezenčním seminářem zanedbatelná
  • nejste vázáni pevným termínem konání – videoseminář lze sledovat kdykoli, a bez problémů sledování přerušit
  • video je členěno do kapitol - můžete si zajímavou pasáž zopakovat anebo naopak přeskočit pasáž, která pro vás zajímavá není
  • videoseminář umožňuje intenzivnější a tím i kratší výklad - neztrácíte tak pozornost jako u celodenních seminářů

Jak videoseminář probíhá?

Videoseminář snadno spustíte prostřednictvím odkazu, který naleznete po platbě v sekci Můj účet. Ve Vašem internetovém prohlížeči se otevře okno přehrávače videosemináře. V levé části vidíte rozepsaný obsah, díky kterému se můžete snadno pohybovat mezi jednotlivými pasážemi. Stačí kliknout na libovolnou kapitolu.

Co k videosemináři potřebujete?

  • přístup na internet
  • sluchátka (můžete použít i reproduktory, ale doporučujeme spíše sluchátka)