Input:
Input:
Jméno a příjmení musí být správně vyplněno!
Chybný formát e-mailové adresy
Zadávejte bez mezinárodní předvolby.
Podmínky registrace
Akademie on-line

Excel 2013 - Kontingenční tabulky

Kontingenční tabulky patří mezi mocné nástroje Excelu 2013. Chcete své okolí ohromit tím, jak dokážete analyzovat data, hledat statistické souvislosti nebo připravovat pravidelné reporty? Díky praktickému videokurzu zvládnete tento užitečný nástroj během několika desítek minut.

Excel 2013 - Kontingenční tabulky - 1. část

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:27:44

V první části videokurzu Vám Pavel Durčák ukáže, jak se kontingenční tabulky vytvářejí. Seznámíte se s jednotlivými prvky, použijete různé agregační funkce a naučíte se údaje v kontingenčních tabulkách řadit a filtrovat.

Soubory ke stažení

Excel2013_KT_I.zip 75.36 kB

Excel 2013 - Kontingenční tabulky - 2. část

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:29:18

Ve druhé části videokurzu se dovíte, jakými způsoby lze v kontingenční tabulce filtrovat nebo seskupovat údaje. Přizpůsobíte kontingenční tabulku vizuálně a vytvoříte kontingenční graf. Nakonec Vám Pavel Durčák ukáže užitečné tipy pro tisk kontingenční tabulky.

Soubory ke stažení

Excel2013_KT_II.zip 43.55 kB

Excel 2013 - Kontingenční tabulky - 3. část

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:29:12

Ve třetí části videokurzu poznáte různé způsoby aktualizace údajů v kontingenční tabulce včetně aktualizace pomocí makra. Dovíte se, jak užitečné mohou být počítaná pole a položky. Nakonec Vám Pavel Durčák ukáže, jak vytvářet kontingenční tabulky z externích zdrojů, např. relační databáze.

Soubory ke stažení

Excel2013_KT_III.zip 0.21 MB

Excel 2013 - Kontingenční tabulky - Ukázky z praxe

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:32:19

V doplňkové lekci projdete s Pavlem Durčákem tři komplexní příklady, na nichž aplikujete znalosti nabyté v předchozích částech.

Soubory ke stažení

Excel2013_KT_IV.zip 5.04 MB

Excel 2013 - Kontingenční tabulky - Závěrečná zkouška

Ing. Pavel Durčák, Délka videa: 00:00:11

Nyní Vás čeká závěrečná zkouška - kvíz o 15 otázkách. Právě jedna odpověď je vždy správná. Časový limit zkoušky je 15 minut.

Lektor

Lektor firemních a rekvalifikačních kurzů na volné noze. Zaměřuje se na pokročilé funkce kancelářského balíku Microsoft Office a sadu programů CorelDRAW Graphics Suite. Na Ostravské univerzitě vystudoval obor Informační technologie ve vzdělávání. Dává si za cíl předávat informace o výpočetní technice srozumitelnou formou a s maximálním zaměřením na

Objednávka

Cena 1490 Kč + 21 % DPH
Objednat

Průběh kurzu

Po dobu 6 měsíců můžete bez omezení studovat jednotlivé lekce kurzu. Každá lekce je ve formě videa. Za lekcí následuje vždy cvičný test, kde si ověříte nabyté znalosti. Po dokončení kurzu je možné získat certifikát.

Studium jednotlivých lekcí

Lekce studujete v termínu, který Vám vyhovuje. Ve svém internetovém prohlížeči se po kliknutí na náhled lekce (tlačítko play) otevře okno přehrávače.

Kliknutím na tlačítko "Kapitoly" na jeho spodní liště si zobrazíte obsah lekce, díky kterému se můžete snadno pohybovat mezi jednotlivými pasážemi. Stačí kliknout na libovolnou kapitolu.

Kliknutím na tlačítko "Ke stažení" si stáhnete podklady k dané lekci. 

Kliknutím na "rychlost" můžete změnit tempo výkladu. 

Co k sledování lekcí potřebujete?

  • přístup na internet
  • sluchátka (můžete použít i reproduktory, ale doporučujeme spíše sluchátka)

Ukázky z průběhu lekcí

Na této stránce si můžete přehrát ukázky jednotlivých částí kurzu. Stačí kliknout na náhledy jednotlivých lekcí. Přístup k celému kurzu si můžete zakoupit po vyplnění objednávky.

Proč zvolit tuto formu studia?

  • ušetříte náklady i čas – nemusíte nikam cestovat a platíte cenu, která je ve srovnání s prezenčním kurzem zanedbatelná
  • nejste vázáni pevným termínem konání – jednotlivé lekce lze sledovat kdykoli, a bez problémů sledování přerušit
  • obsah je propojen s videem - můžete si zajímavou pasáž zopakovat anebo naopak přeskočit pasáž, která pro vás zajímavá není
  • video umožňuje intenzivnější a tím i kratší výklad- neztrácíte tak pozornost jako u celodenních seminářů

Cvičný test

Po každé lekci následuje cvičný test, který můžete opakovat bez omezení. 

Závěrečná zkouška

Do šesti měsíců od zahájení studia můžete složit závěrečnou zkoušku. Během ní budete otestováni z probrané látky. Podmínky složení zkoušky naleznete výše. 

Certifikát

Je možno získat certifikát společnosti Verlag Dashöfer. Ten je potvrzením, že jste získali vědomosti deklarované v tomto kurzu.