Seminář

Improvizační workshop s rozvojem komunikačních dovedností

Naučte se pohotově reagovat v nečekaných situacích

Nikola Orozovič

Improvizovat, tedy reagovat bez přípravy, je pro mnohé z nás noční můrou. Obáváme se, že nepodáme kvalitní výkon, uděláme chybu, nenapadne nás, co v dané situaci udělat a jak zareagovat. Kolegové či zákazníci se nám vysmějí a my stržíme ostudu. Kdykoliv je možné, snažíme se takové situaci vyhnout a mít vše pod kontrolou. Jenže - život si vždycky najde skulinu, jak nás překvapit - a umění improvizace by nám v takové chvíli přišlo vhod.

Navíc improvizace není jen o pohotové a rychlé reakci. Má mnohem širší využití jak v pracovním, tak v osobním životě, protože rozvíjí: 

  • spolupráci v týmu a empatii,
  • soustředění a pozornost,
  • asociativní myšlení a hledání alternativních řešení,
  • sebedůvěru a spontánnost,
  • kreativitu a přijímání změn,
  • schopnost rychlé reakce a soustředit se na přítomný okamžik,
  • dovednosti prezentace, komunikace a vyjadřování,
  • práci s chybou a stresem.

Improvizace je navíc dokonalým řešením, jak zlepšit spolupráci v týmu. Během impro semináře se každý účastník naučí, že může svůj nápad bez obav prezentovat ostatním. Prakticky si vyzkouší, jak silná je spolupráce všech a že výsledky sladěné skupiny jsou daleko lepší a efektivnější. Během workshopu se rozvíjí kreativita prací s asociativním myšlením a odbouráváním autocenzury.

Jste zvědaví, jak vám improvizace může pomoci? Chcete podpořit týmovou spolupráci? Přijďte a vyzkoušejte si, co improvizace umí.

Lektor

Nikola Orozovič

Je herec a improvizátor. Improvizaci se věnuje od roku 2004, více než patnáct let od chvíle, kdy se stal hráčem České improvizační ligy. Inicioval improshow a skupině Just!Impro, s níž od roku 2012 účinkuje ve Švandově divadle. V roce 2016 vymyslel formát impro talk show a začal jej pravidelně uskutečňovat pod názvem 321jedem!

Jako lektor…

Více informací a další semináře lektora

Termíny a místo konání

2.10.2023

9:00 - 12:30

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

2 990,- Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.
improvizace komunikační dovednosti spolupráce v týmu prezentace