Konference

Inovace v logistice 2021

INDUSTRY 5.0 a další trendy v logistice

Michael Rada, Ing. Petr Jahoda, MBA, Ing. Petr Jalůvka, Tomáš Vravko, Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog., Tomáš Janů, Michal Ukropec, Ing. Aleš Mandák, ALog., Pavel Motan

Kam se bude odvětví logistiky v budoucnu ubírat? Jaké trendy budou převládat? Akce pro všechny, kdo o práci logistika přemýšlejí v souvislostech a chtějí si rozšířit profesní obzory a získat představu, kam bude obor v blízké době směrovat.

10.6.2021

9:00 - 14:00

Praha nebo on-line

Tento termín již nelze objednat. Jakmile vypíšeme nový, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

2 990,- Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

Moderátor konference: Ing. Jaroslav Bazala, Logistická akademie

Program akce:

INDUSTRY 5.0 a logistika změny

Michael Rada (IBCSD LAB)

Cesta INDUSTRY 5.0 započala v roce 2015 v Plzni. Za dobu své existence pomohla mimo jiné zamezit více než jednomu milionu tun výrobků, aby se staly odpadem, čímž uspořila významné finanční prostředky společnostem, které se rozhodly projekty INDUSTRY 5.0 implementovat. INDUSTRY 5.0 se etablovala i globálně, a to díky sítí národních ambasadorů a jejich projektů včetně projektů souvisejících s COVID-19, resp. post-pandemickou obnovou. Efektivní a agilní logistika je jedním z nejdůležitějších nástrojů změny a k pochopení souvislostí pomohou i informace, které budou podány z pohledu zakladatele INDUSTRY 5.0.

Malé vlastní inovace se vyplatí nejvíce

Ing. Petr Jahoda, M.B.A. (Sony DADC Czech Republic)

Zdánlivě drobné inovace s vlastními zdroji se často vyplatí více než velké a smělé vize. Jak k inovacím vést pracovníky v logistice? Jak vypadají takové malé inovace a kde je v logistice najít?

Trendy v managementu interní logistiky

Michal Ukropec (INFOTECH)

Logistika byla dlouhou dobu ignorované téma, avšak chybějící pracovní síla, čínská konkurence a celkový tlak na snižování nákladů ji dostávají do popředí. Plánování logistiky proto dnes už nemůže být vytesané do kamene na rok dopředu, ale musí být agilní a přizpůsobované aktuální situaci. Na konkrétních příkladech si ukážeme, jak je možné logistiku na začátku auditovat, následně identifikovat úzká místa a v závěru i aktivně řídit.

Automatizovaný reporting logistických cílů a KPI

Ing. Tomáš Janů (Lean Solution & Simulation)

Případová studie využití BI aplikace při hodnocení logistických aktivit shrnuje návrh, realizaci a přínosy projektu automatizovaného reportingu v Power BI. Byly propojeny skladovací a ERP systémy, čímž se dosáhlo lepší kontroly nad realitou a možnosti rychle reagovat na změny. V reportech lze interaktivně pracovat a najít důležité souvislosti a příčiny změn vybraných ukazatelů. Součástí je také ukázka a rychlý návod, jak jednoduše začít s první analýzou.

Materiálový tok v extrémně úzkých uličkách skladů

Ing. Aleš Mandák, ALog. (Lean Supply Chain Consulting)

Sladké mámení, chvíle závratí. Od rajských uliček k těm logistickým aneb od prvního nápadu po realizaci ve skladu s úzkými uličkami. Receptem na úspěšné zajištění efektivního materiálového toku ve skladu s úzkými uličkami je pečlivé a detailní plánování. Praktická případová studie odkryje nejdůležitější body, které byste měli při přípravách a realizaci „rajských uliček“ zohlednit.

Trojnásobná expedice se stejným počtem lidí

Pavel Motan (K2 atmitec)

Příběh, jak se firma STOKLASA ze 7 míst sestěhovala do centrálního skladu, zvýšila denní expedici objednávek, a to vše za provozu a bez přerušení dodávek zákazníkům.

Digitální dvojče v roce 2021

Ing. Petr Jalůvka (DYNAMIC FUTURE)

Co je digitální dvojče a v jakých oblastech lze využít? Co konkrétně přináší v současné „superturbulentní" době? Jak jsou na tom ve světě? A jak to souvisí s tím, že rádi jíme?

Využití chytrých brýlí v logistice

Tomáš Vravko (AYES)

Technologie „pick-by-vision“ v kombinaci s chytrými brýlemi minimalizuje chybovost a umožňuje provádět logistické procesy rychleji a přesněji. Pracovníci mají díky chytrým brýlím nejen obě ruce vždy volné pro práci, ale také mají ve svém zorném poli informace potřebné ke splnění svých úkolů a lze je využít pro naskladňování, chystání a třídění zboží, kontrolu zásob a mnoho dalších procesů v logistice a skladování. Tuto technologii již používají světové společnosti jako Coca-Cola, DHL, Siemens aj.

Bude - li to s ohledem na epidemiologickou situaci možné, školení proběhne prezenčně.

Lektoři

Michael Rada

je otcem projektu Mezinárodního obchodního centra udržitelného rozvoje (IBCSD), jednatelem jeho mateřské společnosti IBCSD LAB s.r.o. a zakladatelem INDUSTRY 5.0. Od roku 1990 působil ve středním a později ve vyšším managementu logistických (SCHENKER, SGL) a obchodních (NORECOM, GERICOM, FRIDANAIR, AMERICAN WAY) firem, a to nejen na pozicích…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Petr Jahoda, MBA

výkonný ředitel Sony DADC Czech Republic. Od roku 2011 členem managementu Sony DADC. V posledních letech se věnuje zejména logistice, zpětné logistice a dopravě. Zajistil rozjezd evropského střediska zpracování vratek s kapacitou 20 mil. kusů ročně a za výstavbu a provoz Evropského distribučního centra v Nýřanech. Před nástupem do Sony řídil mj.…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Petr Jalůvka

zakladatel a spolumajitel společnosti DYNAMIC FUTURE s.r.o., kde také doposud aktivně působí. Člen Komory logistických auditorů. Absolvent Institutu dopravy při VŠB-TU. První zkušenosti s optimalizací procesů získal již v průběhu studia ve společnostech Autopal Nový Jičín a ŽDB a.s. v Bohumíně. Podílel se na mnoha významných projektech pro…

Více informací a další semináře lektora

Tomáš Vravko

spoluzakladatel a Sales Consultant, AYES s.r.o., specialisté na chytré brýle pro průmysl

Více informací a další semináře lektora

Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog.

je prezidentem Logistické akademie, zakládajícím členem Komory logistických auditorů v ČR a na Slovensku, členem americké asociace APICS a majitelem společnosti PQL poradenství pro kvalitu a logistiku, s.r.o.

Od roku 1995 odborně působí v oblasti logistiky jako poradce, projektant, lektor a auditor. Svou profesní kariéru zahájil jako projektant…

Více informací a další semináře lektora

Tomáš Janů

Věnuje se zlepšování a hledání cest, jak dělat složité věci jednodušeji. Hlavní motivací je pro něj využívání technologií tam, kde se to hodí. Člověk nemusí provádět a opakovat stále dokola činnosti, které může zastat počítač. Virtuální světy tvoří v Power BI, Power Automate, počítačových simulacích, kde společně s kolegy hledá komplexní řešení pro…

Více informací a další semináře lektora

Michal Ukropec

CEO at INFOTECH | Industry 4.0 and digital twins evangelist

Více informací a další semináře lektora

Ing. Aleš Mandák, ALog.

působí jako poradce, interim manažer, kouč a mentor v oboru Supply Chain Management.

Obchodním a výrobním společnostem poskytuje poradenské služby zaměřené především na LEAN procesy, Globální Supply Chain Management na straně jedné a komplexní logistiku nákupu, výroby a skladování na straně druhé. Má za sebou praxi v ředitelských a manažerských…

Více informací a další semináře lektora

Pavel Motan

již přes 20 let klientům navrhuje, jak řešit jejich provozní a procesní potřeby informačním systémem K2. Zkušenosti z více než tří stovek firem nejrůznějších velikostí a oborů podnikání ukazují, že více než teoretické znalosti firmám pomáhají praktické příklady vycházející z osvědčených řešení. Jeho práce spočívá v hledání optima mezi teoretickým,…

Více informací a další semináře lektora

!ERR No images found in //image.dashofer.cz/fotogalerie/sklog/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.

Termín a místo konání

10.6.2021

9:00 - 14:00

Praha nebo on-line

Tento termín již nelze objednat. Jakmile vypíšeme nový, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

Ve spolupráci