Seminář

Jak správně na organizační změny a propouštění pro nadbytečnost

Mgr. Daniel Vejsada

V rámci semináře se zaměříme nejprve na obecná pravidla pro propuštění zaměstnanců z důvodu nadbytečnosti. Projdeme formální požadavky a podmínky pro přijetí organizační změny a podíváme se, jak vše správně načasovat a provést, aby rozvázání pracovního poměru se zaměstnancem bylo platné. Řekneme si také, jaké nároky zaměstnancům při takovém propuštění vznikají. V druhé části se podrobněji zaměříme na rozsáhlejší restrukturalizace a souvisejí pravidla hromadného propouštění. Probereme, v jakých případech se speciální pravidla hromadného propouštění uplatní a jaké komplikace pro zaměstnavatele představují. Podíváme se blíže i na to, jakým způsobem musí být při hromadném propouštění zapojeny odborové organizace a zda mohou hromadnému propouštění bránit.

Obsah webináře:

  1. Úvod do organizačních změn
  2. Formální požadavky právních předpisů
  3. Příklady bezpečných a rizikových organizačních změn
  4. Způsoby rozvázání pracovního poměru a zapojení odborových organizací
  5. Nároky zaměstnanců při propuštění z organizačních důvodů
  6. Hromadné propuštění a velké restrukturalizace
  7. Diskuse

Cílová skupina:

Seminář je určen zejména personalistům, interním právníkům, manažerům a dalším osobám zabývajícím se řízením pracovní síly či firemních procesů.

Lektor

Mgr. Daniel Vejsada

Daniel Vejsada je advokátem PRK Partners, kde působí již od roku 2012, a ve své advokátní praxi se dlouhodobě zaměřuje na oblast pracovního práva. Ve své praxi se Daniel zaměřuje zejména na zastupování klientů v soudních řízeních v pracovněprávní oblasti. Pravidelně asistuje klientům také při ukončování pracovních poměrů zaměstnanců a přípravě…

Více informací a další semináře lektora

Termíny a místo konání

3.4.2024

9:00 - 13:00

On-line

Tento termín již nelze objednat. Jakmile vypíšeme nový, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

3 990,- Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.