Konference

Konference Efektivní mzdový systém

- právní řešení, aktuální trendy, praktické tipy

Odměňujte zaměstnance k oboustranné spokojenosti

Mgr. Tomáš Liškutín, Ing. Jana Bršťáková

Jak nastavit mzdový systém, aby motivoval jednotlivé kategorie zaměstnanců, byl akceptovatelný pro zaměstnavatele a byl z pohledu pracovního práva bez chybičky? S těmito otázkami si můžete týdny lámat hlavu, potom experimentovat a opravovat, anebo využít dlouholetých zkušeností našich odborníků a vytvořit funkční a efektivní systém odměňování ve vaší firmě.

18.10.2022

9:00 - 15:30

On-line

Adresa bude upřesněna

Přihlásit Připomenout

4 990,- Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

Program:

9:00 – 12:00 Pravidla a právní zákoutí odměňování zaměstnanců 
Mgr. Tomáš Liškutín, advokát

10:30 – 10:45 Přestávka

Bez dokonalé znalosti pracovněprávních a souvisejících předpisů se při tvorbě mzdového systému neobejdete. Polovičatost se totiž v této oblasti nevyplácí, o čemž svědčí bohatá soudní judikatura. Proto v dopoledním bloku prozkoumáme svět paragrafů a poučíme se z častých chyb a omylů: 

 • Stručný úvod do odměňování mzdou
 • Pevná a pohyblivá složka mzdy
 • Nárokové a nenárokové bonusy a prémie
 • Kompenzace práce přesčas u řadových/manažerských pozic
 • Finanční nároky zaměstnavatele vůči mzdě zaměstnance
 • Compliance včetně aplikace zásady rovného zacházení a přestupků v oblasti odměňování 
 • Aktuální informace a plánované novinky

12:00 – 13:00 Oběd

13:00 – 15:30 Funkční mzdový systém – aktuální trendy, předpoklady a praktické tipy 
Ing. Jana Bršťáková, senior konzultantka podnikového poradenství společnosti Trexima

14:15 – 14:45 Přestávka

Stimulace zaměstnanců a jejich odměňování je věčným tématem v komunikaci jak manažerů, tak jejich podřízených. Cílem tohoto bloku je předání praktických rad, nápadů a rozšíření znalostí účastníků o tom, jak se odměňování v České republice za poslední rok změnilo, jaké jsou aktuální informace z trhu a jaký lze předpokládat vývoj v roce budoucím.

Systém odměňování nemůže reagovat pouze na trendy a vlivy vnějšího trhu, ale měl by být správně nastavený i uvnitř společnosti. Jak tuto vlastnost zabezpečit, jak zajistit rovné odměňování, a přitom být konkurenceschopný? Kde firmy dělají nejčastější chyby, na co se v rámci systémů nejvíce zapomíná a co se v oblasti odměňování podceňuje?

V neposlední řadě ke stimulaci mohou sloužit také benefity. Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti, a jak problematiku benefitů řešit, aby i tato část stimulace zaměstnanců plnila svůj smysl. Na tyto otázky vám odpoví Ing. Jana Bršťáková, expert podnikového poradenství společnosti Trexima. 

 • Aktuální trendy z oblasti odměňování
 • Předpoklady funkčního mzdového systému
 • Vnitřní spravedlnost a rovné odměňování v souladu s legislativou
 • Stimulace zaměstnanců k výkonu
 • Aktuální trendy z oblasti benefitů
 • Efektivní benefity – jak na to?

Lektoři

Mgr. Tomáš Liškutín

Je advokát, který se specializuje na pracovní právo. Má zkušenosti z tříletého působení v advokátní kanceláři PRK Partners a v současnosti vede devátým rokem vlastní advokátní kancelář, ve které poskytuje právní poradenství, připravuje a kontroluje smlouvy a věnuje se řešení sporů, a to ve formě mimosoudního vyjednávání o smíru i řešení sporů v…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Jana Bršťáková

Certifikovaná lektorka a expertní konzultantka podnikového poradenství společnosti TREXIMA, spol. s r. o. s více než 15 lety praxe v oblasti HR, controllingu a projektového řízení v manažerských a odborných pozicích ve společnostech působících v oblastech výrobních, obchodních a služeb. Vede a podílí se na realizaci rozsáhlých zakázek z podnikového…

Více informací a další semináře lektora

!ERR No images found in //image.dashofer.cz/fotogalerie/skodm/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.

Termín a místo konání

18.10.2022

9:00 - 15:30

On-line

Adresa bude upřesněna

Přihlásit Připomenout

4990

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.