Seminář

Nájem bytu v podmínkách roku 2015

JUDr. Adam Zítek, Ph.D.

Velká rekodifikace občanského práva sebou přinesla mimo jiné změny v oblasti nájmů, nájemného a další agendy spojené s nájmem bytů. Cílem semináře je přiblížit posluchačům právě tuto oblast.

Seminář určen:

pro pracovníky obecních úřadů, pro členy výborů společenství vlastníků jednotek, pro pracovníky realitních kanceláří, pro majitele nemovitostí a pro ostatní zájemce se zájmem o změny v oblasti nájmů

Cíl semináře:

velká rekodifikace občanského práva sebou přinesla mimo jiné změny v oblasti nájmů, nájemného a další agendy spojené s nájmem bytů. Cílem semináře je přiblížit posluchačům právě tuto oblast. 

Obsah semináře:

  • Nájem bytu.
  • Postavení nájemce a pronajímatele.
  • Nájemné a ostatní platby nájemce.
  • Možnosti jednostranného zvyšování a snižování nájemného.
  • Přechody nájmu bytu.
  • Výpověď nájmu bytu.

Časový harmonogram:

16:45 - 17:00   prezence účastníků, lehké občerstvení

17:00 - 19:00   přednáška

Lektor

JUDr. Adam Zítek, Ph.D.

 je advokátem a členem Komise pro bytové právo Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Je rovněž vysokoškolským pedagogem.  Lektorské činnosti se věnuje od roku 2005. Publikuje v odborných právnických periodikách a je také autorem a spoluautorem několika monografií.

Více informací a další semináře lektora

Termíny a místo konání

23.7.2015

17:00 - 19:00

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Sleva až 20 % pro více účastníků na jedné přihlášce. Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

O tématu školení

Nájem bytu je upraven v zákoně č. 89/2012 Sb., Zákon občanský zákoník, který je také označován jako nový občanský zákoník (NOZ). Věnují se mu § 2235 až 2301. K těmto ustanovením se podpůrně použijí obecná ustanovení o nájmu (§ 2201 až § 2234 NOZ) tam, kde zvláštní úprava nájmu bytu chybí.
Na našem včerením školení zjistíte, jaké je postavení nájemce a pronajímatele, jaká pravidla platí pro nájemné a ostatní platby nájemce či jaké jsou možnosti jednostranného zvyšování nájemného a snižování nájemného. Kurz se věnuje i přechodu nájmu bytu a výpovědi nájmu bytu.

Seminář Vám pomůže zorientovat se v nájmnech bytů v roce 2015.