Input:
Input:
Jméno a příjmení musí být správně vyplněno!
Chybný formát e-mailové adresy
Zadávejte bez mezinárodní předvolby.
Podmínky registrace
Seminář

Problematika srážek ze mzdy platu nebo odměny v roce 2013

Seminář je určen

Je určen především pro mzdové účetní, personalisty a osoby zabývající se problematikou exekucí.  

Cíl semináře

Seminář je zaměřen na výklad provádění srážek ze mzdy, platu nebo odměny u zaměstnanců. Na tomto semináři se posluchači seznámí nejen se současnou právní úpravou v dané problematice, ale i se změnami pro rok 2014, a to nejen formou podrobného výkladu, ale především pomocí názorných příkladů provádění srážek.                          

Obsah semináře

1)   Právní předpisy související s problematikou srážek.

2)   V jakých případech se sráží ze mzdy, platu, nebo odměny.

       Srážky ve smyslu Zákoníku práce. Co může zaměstnavatel srazit bez souhlasu zaměstnance. Co může zaměstnavatel srazit pouze se souhlasem zaměstnance. Pojem výkon rozhodnutí – exekuce. Srážka ze mzdy na rámec Zákoníku práce. Evidence o prováděných srážkách.

3)   Dohody o srážkách ze mzdy, platu.

      Dohody o srážkách ze mzdy podle Zákoníku práce – penzijní připojištění, soukromé životní pojištění, a další srážky po dohodě zaměstnavatel zaměstnanec. Srážky ze mzdy v případech způsobené škody zaměstnancem zaměstnavateli. Dohoda o srážkách ze mzdy ve smyslu Občanského zákoníku – dobrovolná platba výživného. Vzory, postupy.

4)   Okruh příjmů, ze kterých se provádí srážky.

       Mzda, plat, odměna či jiné příjmy zúčtované zaměstnavatelem zaměstnanci. Souběh příjmů u jednoho zaměstnavatele. Způsob provádění srážek. Daňové bonusy, roční vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti – přeplatky a doplatky na daňových bonusech. Odstupné, odchodné.

5)    Pořadí srážek ze mzdy – přednostní a nepřednostní pohledávky.

       Postup řazení jednotlivých právních titulů – občanský soudní řád přednostní pohledávky, jednotlivé právní tituly rozhodnutí soudních, a správních orgánů.

6)     Postup při provádění srážek ze mzdy a jejich rozsah.

        Životní a existenční minimum, zjištění tzv. výpočtové základny pro určení nezabavitelných částek, nezabavitelná částka na povinného a další nezabavitelná částka na vyživované osoby v roce 2014. (rodinné příslušníky povinného) ve smyslu Zákona o rodině. Specifické případové studie.Určení částek k uspokojení přednostních nebo nepřednostních pohledávek. Zjištění tzv. ještě další použitelné částky k uspokojení pohledávek.

7)     Specifika při posuzování srážek při výkonu rozhodnutí – soudní, správní výkon rozhodnutí. Exekuční příkaz a jeho obsah. Součinnost plátce mzdy povinného a exekutora – podávání informací.

        Nařízení exekuce – doručování, datové schránky, právní tituly, právní moc-vykonatelnost. Změna plátců mzdy – povinnosti plátce mzdy, zápočtový list, informační povinnost ve smyslu Občanského soudního řádu – soud, další orgány. Souběžné příjmy a postupy při provádění srážek. Srážky při oddlužení , tzv. osobní bankrot, povinnosti zaměstnavatele. Srážky z jiných příjmů – náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti za prvních 21 dnů a následná výplata nemocenského. Postupy zaměstnavatele vůči místně příslušné správě sociálního zabezpečení jako plátci jiného příjmu (nemocenského, peněžité pomoci v mateřství). Zákon o exekutorech – povinnosti exekutorů vůči zaměstnavatelům. Zásadní připravované změny v insolvenčním zákoně a občanském soudním řádu od roku 2014 !! Insolvence zaměstnance. Postupy při provádění srážek v insolvenčním řízení a po jeho skončení.

8)      Nový občanský zákoník od roku 2014 – dopady do provádění srážek: Průlomová změna – možnost zajištění dluhu zaměstnance dohodou s věřitelem o srážkách z jeho mzdy. Zásadní dopady pro plátce mzdy.

9)      Praktické příklady – případové studie, doporučené postupy – vzory, vnitřní firemní předpisy týkající se postupu při provádění srážek.

10)     Závěr semináře, diskuse, odpovědi na otázky.       

Časový harmonogram semináře

8.30 – 9.00 – prezence účastníků

9.00 – 10.30 – přednáška (1. část)

10.30 – 10.45 – přestávka s občerstvením

10.45 – 12.15 – přednáška (2. část + diskuse)

12.15 – 12.30 – přestávka s občerstvením

12.30 – 14.00 – přednáška (3. část + diskuse)

Lektor

Zdeněk Křížek, lektor Mzdy, personalistika

je absolventem obchodní akademie. Do roku 1998 působil na České správě sociálního zabezpečení v řadě vedoucích pozic. Od roku 1999 je osobou samostatně výdělečně činnou - vedení personalistiky a mzdového účetnictví pro malé organizace a organizace. Kromě této práce se od roku 2002 věnuje lektorské a poradenské činnosti v předmětné problematice. Své

Termíny a přihláška

DatumČasMěstoMístoCena 
13.11.20139:00 14:00Prahabude upřesněno2490 Litujeme, ale na tento termín semináře se už nelze objednat.

Požádat o nový termín

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.
Sleva 10 % pro každého přihlášeného při současné objednávce jednoho semináře 3-5 osob.
Sleva 20 % pro každého přihlášeného při současné objednávce jednoho semináře 6 a více osob.


Doplňující informace

Cena semináře zahrnuje kromě účasti na školení také studijní či pracovní materiál zpracovaný lektorem, zodpovězení dotazů v rámci diskuzního fóra a občerstvení, celodenní školení a kurzy i oběd. Na vyžádání vystavíme účastníkům certifikát o absolvování semináře. 

Množstevní sleva na seminář Vám bude automaticky odečtena na faktuře. Více informací se dočtete v Podmínkách účasti na semináři, které jsou součástí závazné přihlášky.

Dotazy týkající se problematiky školení, které nejsou příliš specifické a týkají se širšího okruhu posluchačů, je možné zasílat předem na e-mailovou adresu: info@kursy.cz.
Dotazy budou zodpovězeny v rámci přednášky.

Spojení: Cca 1 týden před konáním semináře obdrží objednatel semináře plánek a popis cesty podle aktuální dopravní situace.

Zajistíme dle Vašich představ i firemní vzdělávání! Kontaktujte nás ZDE. Pořádáme kursy a školení v rámci celoživotního vzdělávání dospělých.

 • Budova CUBE - sídlo Verlag Dashöfer
 • Semináře Verlag Dashöfer - vstup
 • Semináře Verlag Dashöfer - recepce
 • semináře Praha 6
 • semináře na míru
 • prezence účastníků kurzu
 • formy firemního vzdělávání
 • bonusy ke vzdělávání
 • školení Praha - Amarilis
 • školení Praha - Amarilis - místnost
 • školení Praha - Clarion
 • školení Praha - Clarion - místnost
 • bonusy ke vzdělávání - aktuality
 • školení Praha - Clarion - oběd
 • školení Praha - Clarion - oběd
 • školení Praha - Clarion - oběd
 • školení Praha - Clarion - oběd
 • školení Praha - Clarion - občerstvení
 • školení Praha - Clarion - občerstvení
 • školení Praha - Clarion - občerstvení