Seminář

Spolupráce s OSVČ - jak nastavit pravidla včetně prevence švarcsystému

Mgr. Tomáš Liškutín

Provedeme Vás pravidly, která je nezbytné dodržovat při spolupráci Vaší společnosti s osobu podnikající na živnostenský list (OSVČ). Naučíte se, jak správně s OSVČ sepisovat obchodní smlouvy, aby riziko jejich posouzení jako kvazi pracovní smlouvy bylo minimální. Získáte také praktická doporučení, jak správně nastavit konkrétní pravidla vzájemné spolupráce a jak se zachovat v případě kontroly inspektorátu práce.

Seminář je určen:

obchodním společnostem, které při zajišťování svých podnikatelských aktivit využívají spolupráce s OSVČ. Zejména pak manažerům odpovědným za obchodní vedení společnosti. Dále vedoucím zaměstnancům a pracovníkům personálních nebo HR oddělení.

Obsah semináře:

  • Znaky obchodní spolupráce s OSVČ
  • Znaky nelegálního zaměstnávání (Švarcsystému)
  • Nastavení smluv s OSVČ
  • Nastavení spolupráce s OSVČ
  • Postup při kontrole inspektorátu práce
  • Obhajoba proti případném nařčení ze švarcsystému

Lektor

Mgr. Tomáš Liškutín

je advokát, který se specializuje na obchodní a pracovní právo, převody a nájmy nemovitostí. Má zkušenosti z tříletého působení v advokátní kanceláři PRK Partners a z pětileté spolupráce se Sdružením obrany spotřebitelů. V současnosti vede čtvrtým rokem vlastní advokátní kancelář, ve které poskytuje právní poradenství, připravuje a kontroluje…

Více informací a další semináře lektora

Termíny a místo konání

15.10.2020

9:00 - 13:00

Praha

Adresa bude upřesněna

Přihlásit Připomenout

3590

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.