Konference

Základní škola v roce 2019/2020

Mgr. Kateřina Kubíková, Ph.D., PhDr. Mgr. Monika Puškinová Ph.D., Ing. Petra Schwarzová

Ve školním roce 2019/ 2020 čekají základní školy zásadní změny, především v oblasti financování. Cílem konference je účastníky na tyto změny připravit.

17.10.2019

9:00 - 16:30

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Sleva až 20 % pro více účastníků na jedné přihlášce. Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.

Konference je určena pro:

ředitele, učitele a další pedagogické pracovníky.

Program

Dopad reformy na jednotlivé rozpočty škol od 1. 1. 2020 

Realizace reformy financování regionálního školství nás čeká již od 1. 1. 2020. Nový systém financování slibuje zajištění rovného rozdělování financí, má odstranit nerovnosti v odměňování zaměstnanců škol v jednotlivých krajích u stejných vzdělávacích oborů, řeší současné negativní dopady při snížení počtu žáků. Zároveň je nutné upozornit, že nový systém klade důraz na správné, pravdivé a úplné vykazování údajů, které slouží jako podklad při tvorbě rozpočtu školy či školského zařízení.

Dozvíte se o legislativním pozadí reformy, ale také jak naložit s PHmax  pro efektivní nastavení vzdělávacího procesu a jaké bude mít reforma konkrétní dopady na váš rozpočet školy.

Ing. Petra Schwarzová

Základní vzdělávání ve světle aktuální právní úpravy

Příspěvek je zaměřen na změny v činnosti základních škol vyvolané novelizací právních předpisů a na problémové momenty poskytování základního vzdělávání.

PhDr. Mgr. Monika Puškinová Ph.D.

Líný, nedbalý, neprospívá – psychologické aspekty motivace ve škole

Problémy s žákovskou motivací musí učitelé řešit pravděpodobně na celém světě a lze předpokládat, že je tato otázka bude neustále během praxe provázet. Znalosti v oblasti motivace ve škole jsou neodmyslitelné, hovoříme-li o úspěšných učitelích.  V poslední době se však objevuje ve škole zajímavý paradox – ačkoli je využívání výukových metod a organizačních forem pestřejší, učitelé se v mnoho případech snaží výuku co nejvíce zpestřit, ale stále častěji se setkáváme s tím, že u žáků prožitků nudy a projevů nízké motivace k výkonu přibývá. V příspěvku se pokusíme najít hlavní příčiny těchto negativních jevů.

Hlavním cílem přednášky je analyzovat problematiku žákovské motivace a identifikovat příčiny nízké motivace k učení. Pokusíme se odpovědět na otázky příčin vzniku a projevů nudy a žákovské nemotivovanosti.

Mgr. Kateřina Kubíková, Ph.D.

Změna programu vyhrazena.

Lektoři

Mgr. Kateřina Kubíková,, Ph.D.

Je absolventkou Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, kde také v současné době přednáší na Katedře psychologie a pracuje na pozici odborného asistenta, kde je jejím hlavním oborem pedagogická psychologie a psychologie práce.

Po studiích pracovala na Základní škole, kde působila jako učitelka a školní psycholožka. Zkušenosti sbírala…

Více informací a další semináře lektora

PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D.

je absolventkou Filozofické fakulty Sankt - Petěrburské státní univerzity, Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Zkušenosti pedagoga, vedoucího pracovníka školy a pracovníka školského úřadu v současně době zúročuje jako lektor a poskytovatel poradenských služeb pro školy. Je autorkou odborných článků a…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Petra Schwarzová

pracuje ve školství více než 25 let, ve vedoucích funkcích přes 15 let. V roce 2013 byla jmenována ředitelkou gymnázia. Zároveň také působí jako lektorka se zaměřením na financování škol, na projektovou činnost v rámci programů EU a management ve školství. Lektorsky spolupracuje s Ústavem práva a právní vědy, o.p.s., kde garantuje modul Financování…

Více informací a další semináře lektora
!ERR No images found in //image.dashofer.cz/fotogalerie/skzs19/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.

Termín a místo konání

17.10.2019

9:00 - 16:30

Praha

Jakmile vypíšeme nový termín, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.

Sleva až 20 % pro více účastníků na jedné přihlášce. Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.