Konference

Základní škola v roce 2019/2020

Mgr. Kateřina Kubíková, Ph.D., PhDr. Mgr. Monika Puškinová Ph.D., Ing. Petra Schwarzová

Ve školním roce 2019/ 2020 čekají základní školy zásadní změny, především v oblasti financování. Cílem konference je účastníky na tyto změny připravit.

Konference je určena pro:

ředitele, učitele a další pedagogické pracovníky.

Program

Dopad reformy na jednotlivé rozpočty škol od 1. 1. 2020 

Realizace reformy financování regionálního školství nás čeká již od 1. 1. 2020. Nový systém financování slibuje zajištění rovného rozdělování financí, má odstranit nerovnosti v odměňování zaměstnanců škol v jednotlivých krajích u stejných vzdělávacích oborů, řeší současné negativní dopady při snížení počtu žáků. Zároveň je nutné upozornit, že nový systém klade důraz na správné, pravdivé a úplné vykazování údajů, které slouží jako podklad při tvorbě rozpočtu školy či školského zařízení.

Dozvíte se o legislativním pozadí reformy, ale také jak naložit s PHmax  pro efektivní nastavení vzdělávacího procesu a jaké bude mít reforma konkrétní dopady na váš rozpočet školy.

Ing. Petra Schwarzová

Program bude upřesněn.

Přednášejí

Mgr. Kateřina Kubíková, Ph.D.

Je absolventkou Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, kde také v současné době přednáší na Katedře psychologie a pracuje na pozici odborného asistenta, kde je jejím hlavním oborem pedagogická psychologie a psychologie práce.

Po studiích pracovala na Základní škole, kde působila jako učitelka a školní psycholožka. Zkušenosti sbírala…

Více informací a další semináře lektora

PhDr. Mgr. Monika Puškinová Ph.D.

je absolventkou Filozofické fakulty Sankt - Petěrburské státní univerzity, Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Zkušenosti pedagoga, vedoucího pracovníka školy a pracovníka školského úřadu v současně době zúročuje jako lektor a poskytovatel poradenských služeb pro školy. Je autorkou odborných článků a…

Více informací a další semináře lektora

Ing. Petra Schwarzová

pracuje ve školství více než 25 let, ve vedoucích funkcích přes 15 let. V roce 2013 byla jmenována ředitelkou gymnázia. Zároveň také působí jako lektorka se zaměřením na financování škol, na projektovou činnost v rámci programů EU a management ve školství. Lektorsky spolupracuje s Ústavem práva a právní vědy, o.p.s., kde garantuje modul Financování…

Více informací a další semináře lektora

Termín a místo konání

17.10.2019

9:00 - 16:30

Praha

Adresa bude upřesněna

3290

Sleva až 20 % pro více účastníků na jedné přihlášce. Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %.