Seminář

Zvládání stresu na pracovišti i v soukromém životě - účinná relaxace, autogenní trénink Bonus 2 vstupenky do kina Cinestar

Seminář je určen:

všem, kteří se potýkají se stresem a chtěli by se dovědět, jak ho zvládnout.

Cíl semináře:

Zjistíte, ve kterých oblastech na Vás stres nejvíce působí. Dozvíte se, co je to syndrom vyhoření a jak mu případně předejít. Osvojíte si techniky, které Vám umožní zvládnout stresové situace. Naučíte se účinně a rychle relaxovat. Poznáte, jaký jste typ osobnosti v souvislosti se stresem pomocí psychologického testu MBTI. Budete se cítit lépe. Zároveň se vám zlepší i vztahy s druhými, a to jak doma, tak na pracovišti.

garance kvality

Obsah semináře: 

„Stres není něco, co se nám děje. Je to naše reakce na to, co se děje. A reakce je otázkou volby. Není ani tak důležité, co se nám stane, ale to, jak danou situaci vnímáme…“

Znáte ten pocit, kdy se vám přes den nedaří, v práci nestíháte a nedej bože do vás ještě někdo vrazí na ulici? Cítíte ten nepříjemný tlak na hrudi a vnitřní napětí? Jste vyčerpaní, stažení do sebe? Potřebujete se naučit zacházet se stresem? Pokud se Vás některá z otázek týká, pomůžeme Vám najít odpovědi. Sami se naučíte, jak zvládnout stres, abyste se cítili lépe.

Kurz je založen na praktických příkladech a ukázkách. Některé metody si budete moci sami vyzkoušet. Dostanete propracované materiály v tištěné i elektronické podobě s odkazy a zdroji na další literaturu. 

 • Co je stres a co ho provází
 • Typologie stresu – psychologický test
 • Jak funguje náš mozek a naše tělo při stresu, mozkové frekvence
 • Mozkové hemisféry
 • Druhy stresu a seznam stresorů
 • Úrovně stresu, vnější a vnitřní vlivy
 • Zátěž a její působení na organismus
 • Pozitivní očekávání a emoce
 • Relaxace a její praktický nácvik
 • Kontrola nad situací
 • Převzetí kontroly nad situací
 • Psychohygiena
 • Pozitivní myšlení
 • Prevence – jak si udržet klid
 • Reakce na změnu
 • Autogenní trénink a nácvik relaxace

Časový harmonogram semináře:

8.30 – 9.00 – prezence účastníků
9.00 – 10.30 – seminář (1. část)
10.30 – 10.45 – přestávka
10.45 – 12.15 – seminář (2. část)
12.15 – 13.15 – oběd
13.15 – 16.00 – seminář (3. část) + diskuze

Lektor

Ing. Radka Loja, FCCA, lektor Právo, řízení

Radka je auditorkou, lektorkou a koučkou.  Již přes 15 let vede firemní semináře, píše články a přednáší. Původně vystudovala ČVUT – fakultu elektrotechnickou. Potom několik let pracovala v nadnárodních auditorských společnostech PricewaterhouseCoopers, Arthur Andersen (Ernst&Young). Má praktické znalosti v oblasti auditu různých typů společností,

Termíny a přihláška

DatumČasMístoZkratkaCena 
K tomuto semináři nejsou v současné době vypsány žádné termíny.
O nově vypsaných termínech Vám rádi napíšeme, pokud nám necháte kontakt.

Sleva 10 % pro každého přihlášeného při současné objednávce jednoho semináře 3-5 osob.
Sleva 20 % pro každého přihlášeného při současné objednávce jednoho semináře 6 a více osob.

Doplňující informace

Cena semináře zahrnuje kromě účasti na školení také studijní či pracovní materiál zpracovaný lektorem, zodpovězení dotazů v rámci diskuzního fóra a občerstvení, celodenní školení a kurzy i oběd. Na vyžádání vystavíme účastníkům certifikát o absolvování semináře. 

Množstevní sleva na seminář Vám bude automaticky odečtena na faktuře. Více informací se dočtete v Podmínkách účasti na semináři, které jsou součástí závazné přihlášky.

Dotazy týkající se problematiky školení, které nejsou příliš specifické a týkají se širšího okruhu posluchačů, je možné zasílat předem na e-mailovou adresu: info@kursy.cz.
Dotazy budou zodpovězeny v rámci přednášky.

Spojení: Cca 1 týden před konáním semináře obdrží objednatel semináře plánek a popis cesty podle aktuální dopravní situace.

Zajistíme dle Vašich představ i firemní vzdělávání! Kontaktujte nás ZDE. Pořádáme kursy a školení v rámci celoživotního vzdělávání dospělých.

O tématu školení

Mezi pojmy, kterými se na semináři budeme zabývat, můžeme zařadit mimo jiné: stres školení, zvládání stresu, autogenní trénink, syndrom vyhoření, syndrom vyhoření školení, test MBTI, typologie stresu, druhy stresu, stresory, relaxace školení atd.