Na semináři se účastníci naučí správně ve smlouvě aplikovat ujednání o smluvní pokutě, smluvních úrocích z prodlení, odstupném, odstoupení od smlouvy a náhradě škody. Cílem je vysvětlit, co konkrétně zákon umožňuje upravit odlišně od zákona a co nikoliv.
Seminář je určen pro:
osoby podnikající – OSVČ, statutární orgány, vrcholový management obchodních společností, společníky, právníky.
Cíl semináře:
Část semináře je věnována smluvní pokutě a smluvním úrokům z prodlení. Bude vysvětlen rozdíl mezi těmito dvěma instituty i z pohledu dalších nároků. Za pomocí judikatury bude objasněno, jaká formulace smluvní pokuty a smluvních úroků z prodlení způsobuje jejich neplatnost z hlediska současné judikatury. Další část semináře je věnována odstupnému, zejména problematice kdy je vhodné odstoupení ve smlouvě upravit a jaké právní účinky jsou s ním spojeny. Bude vymezen i vztah odstupného a smluvní pokuty či náhrady škody. Poslední část se věnuje odstoupení od smlouvy, kde bude upozorněno na to, co vše je možné u odstoupení upravit ve smlouvě odlišně od zákona. Účastníci budou seznámeni i se vztahem mezi odstoupením a smluvní pokutou. Na závěr se seminář věnuje náhradě škody, jak by vypadalo postavení poškozeného a povinného z titulu náhrady škody dle úpravy v zákoně a co vše lze upravit odlišně od zákona, a jaké důsledky následně pak tato odlišná smluvní úprava má. Účastníci mohou pokládat dotazy a účastnit se diskuze.
Obsah semináře:
- Co musí obsahovat ujednání o smluvní pokutě, aby bylo platné?
- Co musí obsahovat ujednání o smluvních úrocích z prodlení, aby bylo platné?
- Vztah mezi smluvní pokutou a smluvními úroky z prodlení v praxi a jejich rozdíl?
- Co je odstupné? Kdy je vhodné jej použít? Jaké zákonné podmínky musí být splněny a jaké právní účinky jsou s ujednáním o odstupném spojeny?
- Co musí obsahovat odstupné, aby bylo platné?
- Vymezení různých okolností, za kterých lze ze zákona odstoupit.
- Jaké podmínky musí být splněny dle zákona pro platné odstoupení od smlouvy a co si můžeme odlišně upravit ve smlouvě?
- Jaké podmínky musejí být splněny dle zákona, abychom měli nárok na náhradu škody, a jaké podmínky můžeme odlišně upravit ve smlouvě?
Časový harmonogram:
9.30 – 10.00 – prezence účastníků
10.00 – 11.45 – přednáška (1. část)
11.45 – 12.45 – oběd
12.45 – 14.15 – přednáška (2. část)
14.15 – 14.30 – přestávka s občerstvením
14.30 – 16.00 – přednáška (3. část)
Lektor
Termíny a místo konání
3.9.2012
10:00 - 16:00
Praha
Tento termín již nelze objednat. Jakmile vypíšeme nový, dáme Vám vědět. Nechte nám prosím na sebe kontakt.
Firemní školení na míru Vám rádi připravíme na poptavka@kursy.cz.
Kvalitní lektoři
Skuteční odborníci zodpoví i ty nejzapeklitější dotazy. Přijďte se přesvědčit!
Základem každého školení je kvalitní lektor. My spolupracujeme jen s těmi nejlepšími. Naši lektoři mají mnohaletou praxi ve svém oboru a zároveň se dlouhodobě zabývají firemním vzděláváním.
Rádi Vám s našimi lektory zajistíme školení na míru. Vyberte si odborníka z naší databáze lektorů.
I na webinářích zodpoví lektoři Vaše dotazy a projdou s Vámi odborný obsah stejně kvalitně, jako na prezenčním školení.
Garance kvality
Stýská se vám po letech, kdy jste nic nemuseli? Vše zařídil někdo jiný a na vás bylo jen užít si to. Přesně tak fungují naše semináře.
Nemusíte nic zařizovat. Všechny technické záležitosti nechte na nás. Vy jen přijdete nebo se připojíte, zbytek nechte na nás.
On-line semináře (webináře) i videosemináře připravujeme se stejnou péčí jako ty prezenční.
Na přípravě našich vzdělávacích kurzů si dáváme záležet. Propojujeme know-how lektorů s potřebami našich zákazníků. Na semináři se nemusíte o nic starat, soustředíte se jen na obsah semináře, zbytek zajistíme my.
Spokojenost s našimi vzdělávacími kurzy průběžně vyhodnocujeme a na veškeré náměty týkající se kvality a možného vylepšení organizace firemního školení a e-learningu ihned reagujeme. Zákazník je u nás vždy na prvním místě. Rádi zodpovíme jakýkoliv Váš dotaz týkající se firemního vzdělávání, ať již ve formě e-learningu, prezenčního školení zaměstnanců nebo firemního školení na míru.
Všechny kurzy připravujeme ve stejně vysokém standardu.
Spokojení účastníci
Nasloucháme vám. Nechte nás plnit vaše přání.
Každý rok proškolíme tisíce účastníků na stovkách vzdělávacích akcí. Díky nim získáváme pravidelnou zpětnou vazbu a můžeme tak naše kurzy neustále vylepšovat. Využíváme pohodlné profesionální konferenční prostory, pro on-line semináře aplikaci Adobe Connect, Cisci Webex nebo YouTube a pro videosemináře naši vlastní aplikaci. V ceně všech prezenčních konferencí a seminářů je občerstvení. U celodenních seminářů je v ceně i oběd. Pokud máte na občerstvení specifické požadavky např. z důvodu alergie, rádi Vám vyjdeme vstříc.